2019 Bares lasho sas amare papuchengo kidipo, najisaras!

Majbut, sar 5200 ( panzhezeri thaj dujshela ) papuchi kidam kethane ande amaro bershesko akciovo. Pe 18 gava ingerdam, so le chaladura kethane kidinde thaj opre imbisardine:

Abaújszolnok, Alsóvadász, Balajt, Bihartorda, Felsődobsza, Fony, Hernádcéce, Hernádvécse, Kishajmás, Korlát, Lúzsok, Mindszentgodisa óvoda, Rásonysápberencs, Sáp, Selyeb, Taktaszada, Tiszavasvári, Vilmány óvoda.

Pe kadala thane kidinde but papuchi le shavorenge:

Alternatív Közgazdasági Gimnázium,
Eötvös József Gimnázium,
Ferencvárosi Molnár Ferenc Kéttannyelvű Általános Iskola,
ING Bank,
Jókai Mór Általános és Német Nemzetiségi Iskola, Bp.,
Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskola,
Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola, Győr
Pátyi Waldorf Általános Iskola,
PolyOne Magyarország Kft.,
PwC Magyarország
Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola,
TPI Iroda Győr,
Trimera Brands
Vasas Szakszervezet.

Jives zhutinde, kon avri phende, kethane kide, avri thode, lasharde thaj kathe andinde le papuchi:

Bagi Éva, Berczelédi Réka, Filemon Zsófia, Gáncz Zsuzsanna, Igaz Zoltán, Kardos Ágnes, Kárpáti Adrienn, Nótár Ilona, Nyeste Lászlóné, Misley Judit, Récsányi Anita, Schlick Bori, Szabó Anikó, Szendrey Orsolya, Tóth Adrienn.

Jives zhutinde, kon pe gava kethane iskirinde le shavorenge punrengo mereto, inkerde amenca o kontakto thaj kana avilas o dinipo, avri ulade, sakofelo opre iskirinde, fotovura kerde thaj tele iskirinde so sas:

Aranyosi György, Babos Béla, Bán Mari, Bessenyei Zoltán, Dr. Horváth Ferenc, Galyas László, Horváth Tiborné Mohácsi Tímea, Horváth Zoltánné, Kiss Attila, Kónyáné Füst Szilvia, Kótai Lajosné, Lévainé Rimán Mária Judit, Pongrácz Edit, Rácz Béláné, Sóvári Attiláné Bakos Ágnes, Szombati Hajnalka, Tama Józsefné, Tatai Melinda, Varga Ilona.

Pe alapitvanyoski samla 50.000 ( panzhvardeshezeri rupune ) Ft love bishade, anda soste avri potyindam le papuchengo uzharipo, karing o pako so trubulas thaj le nashadengo servizo, sosa le pakkura avri ingerdine.
Ande Vasas Szakszervezet sas amen than, so kaj shaj kidam thaj shaj pakolindam, najisaras sakoneske, kon kathe keren butyi lengo zhutipo!

Le papuchengo avri phiradipo najisaras Tündérpakk Alapítvány-eske thaj shpecialno Szomolányi Tímeake, Lions Productioneske, kon vash amari voja andre phirde e intrego Borsod regiovo.
Najisaras le Kövesdi Pétereske, hoj iskirindas ando Nepszava nyevipo pa amende, o cikko kathe shaj ginaven!

MAGYAR